Vishay Z35092231000J6BC10
Fixed Resistor, Wire Wound, 6W, 100ohm, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay Z35092231000J6BC10.
IHS
Datasheet7 pages7 years ago
Inventory History
3 month trend:
Restocked
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Related Parts
TE ConnectivitySBCHE6100RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 100ohm, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP1623772-2
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 100ohm, 350V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP1623772-2
AC05 SERIES AXIAL FUSIBLE WIREWOUND RESISTOR 100OHMS +/-5% 5W +/-200PPM/K
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 100ohm, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
OhmiteTUW7J100E
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 100ohm, 500V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions of Vishay Z35092231000J6BC10 provided by its distributors.
Wirewound Resistors 6watt 100ohms 5% 10kV Surge
100¦¸ ¡À5% 6W ¡À200ppm/¡æ 22.3mm