Vishay Z32041431509K6C000
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 15ohm, 10% +/-Tol, 100, 180ppm/Cel, Through Hole Mount
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay Z32041431509K6C000.
IHS
Datasheet7 pages9 years ago
Future Electronics
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 16ohm, 5% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 15ohm, 6.7082V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 15ohm, 6.708V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivitySBCHE415RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 4W, 15ohm, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivitySBCHE615RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 15ohm, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivitySQPW515RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 15ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions of Vishay Z32041431509K6C000 provided by its distributors.
Z300 Series 1.5 kOhm 3 W ±10 % 100 to 180 ppm/K Wirewound Resistor
Industrial Axial Cemented Leaded Wirewound Resistors
Z 302 15 10% Ac E3 |Vishay Z32041431509K6C000