Vishay XO37DREHNA18M432
XOSM-573 Series 18.432 MHz 7 x 5 mm 5 V ±50 ppm Surface Mount Clock Oscillator
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay XO37DREHNA18M432.
IHS
Datasheet3 pages12 years ago
_legacy Avnet
Supply Chain
Introduction Date2014-03-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Crystal Lead Free RoHS Compliant Enable/Disable Oscillator 15pF -40C~85C 7mA 0.047 1.20mm
CTS ComponentsCB3LV-3I-18M4320
CB3LV Series 18.432 MHz 7 x 5 mm 3.3 V ±50 ppm SMT HCMOS/TTL Clock Oscillator
MEMS Oscillator, 1.8432 MHz, SMD, 2.5mm x 2mm, 50 ppm, 3.3 V, ASDM
CTS Components636L3C018M43200
SMD Crystal Oscillator 18.432MHz 3.3V 30pF 4-Pin CSMD T/R
CTS ComponentsCB3LV-3C-18M4320
SMD Crystal Oscillator 18.432MHz 3.3V 50pF 4-Pin CSMD T/R
Oscillator XO 20MHz ±50ppm 15pF CMOS 55% 3.3V 4-Pin SMD T/R
Descriptions
Descriptions of Vishay XO37DREHNA18M432 provided by its distributors.
HCMOS/TTL Output Clock Oscillator, 18.432MHz Nom