Vishay WYO103MCMCRUKR
Ceramic Capacitor, Ceramic, 20% +Tol, 20% -Tol, Y5U, -56/+22% TC, 0.01uF, Through Hole Mount
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WYO103MCMCRUKR.
IHS
Datasheet5 pages4 years ago
Datasheet4 pages5 years ago
Alternate Parts
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
3
Capacitance
10 nF
10 nF
Dielectric
Y5U
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
440 V
Tolerance
20 %
20 %
Height
21 mm
21 mm
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Descriptions
Descriptions of Vishay WYO103MCMCRUKR provided by its distributors.
WYO X440Y250VAC 10000pF ±20% Y5U REEL E3
CAP CER 10000PF 440VAC Y5U RDL