Vishay WK202070A1500J2200
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 150ohm, 500V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WK202070A1500J2200.
IHS
Datasheet9 pages10 years ago
TME
Burklin Elektronik
Inventory History
3 month trend:
-7.82%
Alternate Parts
Price @ 1000
Stock
3,200
Authorized Distributors
3
Resistance
150 Ω
150 Ω
Mount
Case/Package
Conformal
Conformal
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
Composition
Metal Oxide
Metal Oxide
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Supply Chain
Country of OriginIndia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2007-09-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Vishay WK202070A1500J2200 provided by its distributors.
Resistor 0207 1W 5% 150R Taped
WK2 150R 200 5% A2
150 OHM 5% 1W 200PPM