Vishay VJ1206Y104JXAAT4X
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, X7R, 15% TC, 0.1uF, Surface Mount, 1206
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay VJ1206Y104JXAAT4X.
IHS
Datasheet15 pages4 years ago
Inventory History
3 month trend:
-95.04%
Alternate Parts
Price @ 1000
Stock
627
Authorized Distributors
4
Capacitance
100 nF
100 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
1206
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
Tolerance
5 %
5 %
Height
1.71 mm
1.7 mm