Vishay VJ0805A101GXBCW1BC
Cap Ceramic 100pF 100V C0G 2% Pad SMD 0805 125C T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay VJ0805A101GXBCW1BC.
IHS
Datasheet13 pages2 years ago
Datasheet2 pages20 years ago
TME
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2005-06-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Related Parts
0805 (2012Metric) CERAMIC CAPACITOR GRM 100V 100pF ±2% C0G NP0
100V 100pF NP0 ±2% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
KYOCERA AVX08051A101GAT2A
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 100V 100pF C0G 0805 2%
KYOCERA AVX08052U101GAT2A
0805 100 pF 200 V ±2% Tolerance C0G/NP0 RF Microwave Ceramic Capacitor
50V 100pF NP0 ±2% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
0805 100 pF 50 V ±2% Tolerance C0G SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Descriptions
Descriptions of Vishay VJ0805A101GXBCW1BC provided by its distributors.
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 2% +Tol, 2% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0001uF, Surface Mount, 0805
Capacitor,ceramic,100Pf,100Vdc,2-% Tol,2+% Tol,c0G-Tc Code,-30,30Ppm-Tc |Vishay VJ0805A101GXBCW1BC
CAP CER 100PF 100V C0G/NP0 0805