Vishay RLR07C1602GSRE5
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 16000ohm, 250V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay RLR07C1602GSRE5.
New Yorker Electronics
Datasheet4 pages9 years ago
Introduction Date2025-05-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Related Parts
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 15000ohm, 250V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 15000ohm, 250V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 15000ohm, 250V, 2% +/-Tol, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP1622694-1
Fixed Resistor, Thin Film, 0.75W, 16000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP7-1879627-8
Fixed Resistor, Thin Film, 1W, 16000ohm, 500V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityLR0204F15K
Through Hole Thin Film Resistor, Lr Series, 15 Kohm, 250 Mw, - 1%, 200 V, Axial Leaded
Descriptions
Descriptions of Vishay RLR07C1602GSRE5 provided by its distributors.
Rlr07, 16 Kohm, +/- 2%, 0.001% Failure Rate |Vishay RLR07C1602GSRE5
RES 16K OHM 2% 1/4W AXIAL
ERL-07 16K 2% T-1 RLR07C1602GS RE5