Vishay RCL12254R53FKEG
RES SMD 4.53 OHM 2W 2512 WIDE / 4.53 Ohms ±1% 2W Chip Resistor Wide 2512 (6432 Metric), 1225 Automotive AEC-Q200...
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay RCL12254R53FKEG.
Introduction Date2013-10-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Res Thick Film 0402 4.53 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 1206 4.53 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 4.53ohm, 75V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0603
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 4.53ohm, 1.505V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.66W, 4.53ohm, 1.7292V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1210
PanasonicERJ-1TRQF4R7U
Resistor, thick film, SMD 2512 (6330), 4.7 Ω, 1 W, ±1 %, ERJ1TRQF4R7U
Descriptions
Descriptions of Vishay RCL12254R53FKEG provided by its distributors.
RES SMD 4.53 OHM 2W 2512 WIDE / 4.53 Ohms ±1% 2W Chip Resistor Wide 2512 (6432 Metric), 1225 Automotive AEC-Q200 Thick Film
RES SMD 4.53 OHM 2W 2512 WIDE
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 2W, 4.53ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1225
RCL1225 100 4R53 1% E67