KOA Speer SR732ETTE4R53F
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.66W, 4.53ohm, 1.7292V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1210
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KOA Speer SR732ETTE4R53F.
KOA Speer SCT
Mouser
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Related Parts
PanasonicERJ14BQF4R7U
Res Thick Film 1210 4.7 Ohm 1% 1/2W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 4.75ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1210
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 4.22ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1210
Yageo GroupRC1210FR-074R7L
500mW Thick Film Resistors 200V ±1% ±200ppm/℃ 4.7Ω 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC1210FR-074R75L
Res Thick Film 1210 4.75 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 1210 4.75 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descriptions
Descriptions of KOA Speer SR732ETTE4R53F provided by its distributors.
1210 1/2WATT Lo-ohm Thick Film Current Sense Resistors 4.53ohms 1% 100 PPM
Thick Film Current Sense Resistor, 1210, RoHS
KOA Speer SCT
FIXED RESISTOR Chip Resistor 1% 100ppm/C 4.53Ohm 500mW