Vishay PTN0805E1180BBT1
Fixed Resistor, Thin Film, 0.2W, 118ohm, 100V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Production
Price and Stock
DistributorSKUMinPkg
TTIPTN0805E1180BBT101KTape & Reel
15h
AvnetPTN0805E1180BBT101K
4d
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay PTN0805E1180BBT1.
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
PanasonicERA-6AEB1180V
Res Thin Film 0805 118 Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE Connectivity / AMP2-1614891-4
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 118ohm, 100V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
TE Connectivity / AMP3-2176091-1
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 118ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Yageo GroupRT0805BRD07118RL
125mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 118Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERA6AEB1240V
Res Thin Film 0805 124 Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERA6AEB111V
Res Thin Film 0805 110 Ohm 0.1% 0.125W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Descriptions
Descriptions of Vishay PTN0805E1180BBT1 provided by its distributors.
PTN0805 25PPM 118 0.1% B T1
118 OHM .1% 25PPM 1/5W