Vishay MRS16000C3900FC100
Fixed Resistor, Thin Film, 0.4W, 390ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay MRS16000C3900FC100.
IHS
Datasheet4 pages9 years ago
TME
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Stock
25,710
Authorized Distributors
5
Resistance
390 Ω
390 Ω
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
400 mW
400 mW
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Vishay MRS16000C3900FC100 provided by its distributors.
Res 390 Ohm 1% 2/5W ±50ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole