Vishay MDP16012K20GD04
Res Thick Film NET 2.2K Ohm 2% 1.92W ±100ppm/C BUS Molded 16-Pin DIP Pin Thru-Hole Tube
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay MDP16012K20GD04.
IHS
Datasheet5 pages12 years ago
Future Electronics
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.60
Introduction Date2008-11-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
Related Parts
Resistor Thick Film Network 2.2K Ohm 2% 2.25 Watt ±100ppm/C BUS Molded 16-Pin DIP Pin Thru-Hole
Res Thick Film NET 2.2K Ohm 2% 2.25W ±100ppm/C BUS Molded 16-Pin DIP Pin Thru-Hole
Res Thick Film NET 2.2K Ohm 2% 2W ±100ppm/C BUS Molded 14-Pin DIP Pin Thru-Hole
Res Thick Film NET 2.4K Ohm 2% 1.3W ±300ppm/C BUS Molded 14-Pin DIP Pin Thru-Hole Tube
Descriptions
Descriptions of Vishay MDP16012K20GD04 provided by its distributors.
MDP Series 2.2K ohms 16 Pins Common 2% Thick Film Molded Resistor Network
Array/Network Resistor, Bussed, Metal Glaze/thick Film, 1.92W, 2200ohm, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 8525
MDP16-01 2.2K 2% D04