Vishay MCU08050D1962BP500
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 19600ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay MCU08050D1962BP500.
IHS
Datasheet11 pages4 years ago
Upverter
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Stock
15,000
Authorized Distributors
3
Resistance
19.6 kΩ
19.6 kΩ
Case/Package
0805
Tolerance
0.1 %
0.1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
Descriptions
Descriptions of Vishay MCU08050D1962BP500 provided by its distributors.
RES SMD 19.6K OHM 0.1% 1/8W 0805
MCU 0805-25 0.1% P5 19K6