Vishay MBA02040C1911FRP00
MBA/SMA 0204 - Professional Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 1.91kOhms 0.4W
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay MBA02040C1911FRP00.
IHS
Datasheet15 pages7 years ago
Datasheet13 pages16 years ago
Newark
Inventory History
3 month trend:
-6.08%
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 1910ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 2000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 1820ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions of Vishay MBA02040C1911FRP00 provided by its distributors.
Fixed Resistor, Thin Film, 0.4W, 1910ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
1.91K¦¸ ¡À1% 400mW ¡À50ppm/¡æ 3.6mm