Vishay ISC1210SY1R5K
General Purpose Inductor, 1.5uH, 10%, 1 Element, Powdered Iron-Core, SMD, 1210
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay ISC1210SY1R5K.
Newark
Datasheet2 pages6 years ago
Datasheet2 pages13 years ago
Datasheet2 pages13 years ago
Datasheet2 pages15 years ago
Datasheet2 pages16 years ago
Datasheet2 pages16 years ago
Datasheet2 pages17 years ago
Mouser
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2009-10-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Ind General Purpose Chip Wirewound 1.5uH 10% 7.96MHz 30Q-Factor Ferrite 210mA 1210 T/R
API Delevan1210-152K
General Purpose Inductor, 1.5uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD
Inductor General Purpose Chip Wirewound 1.5uH 10% 7.96MHz 50Q-Factor Ferrite 0.41A 0.6Ohm DCR 1812 T/R
API Delevan2510R-28K
General Purpose Inductor, 1.5uH, 10%, 1 Element, Iron-Core, SMD, 2510
General Purpose Inductor, 1.5uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering,, 1608/0603
TAIYO YUDENLK16081R5K-T
Inductor RF Shielded Multi-Layer 1.5uH 10% 10MHz 35Q-Factor Ferrite 0.04A 0.7Ohm DCR 0603 T/R
Descriptions
Descriptions of Vishay ISC1210SY1R5K provided by its distributors.
FIXED IND 1.5UH 370MA 750MOHM SM
High Current Inductors 1.5 uH 10%
POWER INDUCTOR, 1.5UH, 370mA, 10%, 90MHZ; Inductance:1.5µH; Inductance Tolerance:± 10%; DC Resistance Max:0.75ohm; DC Current Rating:370mA; Self Resonant Frequency:90MHz; Q Factor @ Frequency:30 @ 7.96MHz; Series:ISC-1210 ;RoHS Compliant: No