Vishay IHLP6767GZER1R0M51
Power Choke Shielded Wirewound 1uH 20% 100KHz Powdered Iron 53A 0.00146Ohm DCR 6767 T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay IHLP6767GZER1R0M51.
IHS
Datasheet7 pages3 years ago
Farnell
Future Electronics
TME
3 month trend:
+1.64%
CAD Models
Download Vishay IHLP6767GZER1R0M51 symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
Introduction Date2011-07-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Inductor Power Shielded Wirewound 1uH 20% 100KHz 20Q-Factor Carbonyl Powder 52A 0.002Ohm DCR Automotive T/R
Wurth Elektronik7443330100
POWER-CHOKE WE-HCC 1090 (Ferrite) | FIXED IND 1UH 20A 1.35 MOHM SMD
POWER INDUCTOR, SHIELDED, 20% TO / 1 µH Shielded Inductor 57.5 A 1.12mOhm Max Nonstandard
General Purpose Inductor, 1uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 7636
Inductor Power Shielded Wirewound 1uH 20% 100KHz Ferrite 37A 1.43mOhm DCR Automotive T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1uH 20% 100KHz 20Q-Factor Carbonyl Powder 29A 0.0025Ohm DCR Automotive T/R
Descriptions
Descriptions of Vishay IHLP6767GZER1R0M51 provided by its distributors.
General Purpose Inductor, 1uH, 20%, 1 Element, Composite-Core, SMD, 6767
1µH Shielded Molded Inductor 53A 1.46mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 1UH 53A 1.46 MOHM SMD
100KHz 35.5MHz 42A 53A 1¦ÌH 1.46m¦¸ ¡À20% , 17.15mm*17.15mm*7mm