Vishay D2TO035CR0220FTE3
Res Thick Film 0.022 Ohm 5% 35W ±1100ppm/C TO-263 Gull Wing SMD Automotive Tube
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay D2TO035CR0220FTE3.
Newark
Datasheet6 pages7 years ago
Datasheet6 pages12 years ago
Farnell
element14 APAC
TME
Arrow.cn
Inventory History
3 month trend:
Restocked
CAD Models
Download Vishay D2TO035CR0220FTE3 symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.29.00.00
Introduction Date2011-04-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
Related Parts
Res Thick Film 0.022 Ohm 1% 20W ±1100ppm/C TO-263 Gull Wing SMD Tube Automotive AEC-Q200
Descriptions
Descriptions of Vishay D2TO035CR0220FTE3 provided by its distributors.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 35W, 0.022ohm, 500V, 1% +/-Tol, 1100ppm/Cel, 6141
RESISTOR, THICK FILM, 0.022 OHM, 35W, 1%
TO-263-3D2Pak (2Leads + Tab) TO-263AB FIXED RESISTOR D2TO35 0.398Lx0.346W 10.10mmx8.80mm 35W 22mOhm ±1100ppm/C