Vishay D2TO020CR0220FTE3
Res Thick Film 0.022 Ohm 1% 20W ±1100ppm/C TO-263 Gull Wing SMD Tube Automotive AEC-Q200
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay D2TO020CR0220FTE3.
Newark
Datasheet6 pages7 years ago
Datasheet6 pages10 years ago
Datasheet6 pages12 years ago
Farnell
element14
TME
Arrow.cn
Inventory History
3 month trend:
-22.22%
CAD Models
Download Vishay D2TO020CR0220FTE3 symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Res Thick Film 0.022 Ohm 5% 35W ±1100ppm/C TO-263 Gull Wing SMD Automotive Tube
Descriptions
Descriptions of Vishay D2TO020CR0220FTE3 provided by its distributors.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 20W, 0.022ohm, 500V, 1% +/-Tol, 1100ppm/Cel, 3541
Power resistor SMD 0.022Ohm 20 W±1%
RESISTOR, 20W, 0R022, 1%
D2TO 20 C U022 1% TU50 e3