Vishay CW02B800R0JE70
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 800ohm, 48.9898V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay CW02B800R0JE70.
Newark
Datasheet3 pages8 years ago
Datasheet3 pages13 years ago
Datasheet3 pages13 years ago
Datasheet3 pages14 years ago
Datasheet3 pages14 years ago
Datasheet3 pages15 years ago
Datasheet3 pages15 years ago
Datasheet3 pages16 years ago
Datasheet3 pages17 years ago
Datasheet3 pages17 years ago
Datasheet3 pages11 years ago
Datasheet3 pages19 years ago
element14 APAC
Farnell
New Yorker Electronics
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2006-09-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Related Parts
Ohmite53J750E
RESISTOR, WIREWOUND, RES 750 OHMS, PWR-RTG 3 W, TOL 5%, AXIAL, SILICONE
Ohmite55J750E
RESISTOR, WIREWOUND, RES 750 OHMS, PWR-RTG 5 W, TOL 5%, AXIAL, SILICONE
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 750ohm, 61.237V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 820ohm, 64.031V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 750ohm, 47.4342V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Ohmite43J750E
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 750ohm, 200V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions of Vishay CW02B800R0JE70 provided by its distributors.
Res Wirewound 800 Ohm 5% 3W ±30ppm/C Silicone AXL T/R
RESISTOR, WIREWOUND, 800 OHM, 3W, 5%
WIREWOUND RESISTOR, 800 OHM, 3W, 5%; Resistance: 800ohm; Product Range: CW Series; Power Rating: 3W; Resistance Tolerance: ± 5%; Resistor Case Style: Axial Leaded; Voltage Rating: -; Resistor Element Type: Wir