Vishay CRCW2512348RFKEH
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 348ohm, 500V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2512
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay CRCW2512348RFKEH.
CAD Models
Download Vishay CRCW2512348RFKEH symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
EE Concierge
Stock
4,000
Authorized Distributors
2
Resistance
348 Ω
348 Ω
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Descriptions
Descriptions of Vishay CRCW2512348RFKEH provided by its distributors.
RES SMD 348 OHM 1% 1W 2512
CRCW2512 100 348R 1% E82 e3