Vishay CRCW2512270KFKEGHP
Res Thick Film 2512 270K Ohm 1% 1.5W ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay CRCW2512270KFKEGHP.
Inventory History
3 month trend:
-97.06%
CAD Models
Download Vishay CRCW2512270KFKEGHP symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
EE Concierge
Supply Chain
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2010-03-31
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
TE Connectivity3521270KFT
Res Thick Film 2512 270K Ohm 1% 2W ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
TE Connectivity3521270KFT
Yageo GroupRC2512FK-07270KL
RC Series 2512 1 W 270 kOhm ±1% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
PanasonicERJ-S1TF2553U
Res Thick Film 2512 255K Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJ-1TNF2873U
Res Thick Film 2512 287K Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJ-1TNF2433U
Res Thick Film 2512 243K Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Descriptions
Descriptions of Vishay CRCW2512270KFKEGHP provided by its distributors.
CRCW-HP FIXED RESISTOR 2512 (6432Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 270kOhm 1.5W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1.5W, 270000ohm, 500V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2512
270K¦¸ ¡À1% 1.5W ¡À100ppm/¡æ 2512 6.3mm*3.15mm*700¦Ìm