Vishay CRCW040230K9FKEDC
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.063W, 30900ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay CRCW040230K9FKEDC.
IHS
Datasheet5 pages8 years ago
Inventory History
3 month trend:
-0.16%
Alternate Parts
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
30.9 kΩ
30.9 kΩ
30.9 kΩ
Case/Package
0402
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
63 mW
62.5 mW
62.5 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2013-06-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Res Thick Film 0402 28K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0805 33.2K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
MulticompMCRE000176
Res General Purpose Thick Film 0201 33k Ohm 1% 1/20W ±200ppm/°C Molded Paper T/R
MulticompMCRE000175
Res General Purpose Thick Film 0201 30k Ohm 1% 1/20W ±200ppm/°C Molded Paper T/R
Descriptions
Descriptions of Vishay CRCW040230K9FKEDC provided by its distributors.
D10/CRCW0402-C 100 30K9 1% ET7 e3
RES 30.9K OHM 1% 1/16W 0402
30.9K¦¸ ¡À1% 62.5mW ¡À100ppm/¡æ 0402 1mm*500¦Ìm*350¦Ìm