Vishay CRA06S08320R0JTA
Res Thick Film Array 20 Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 1206 Convex SMD Paper T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay CRA06S08320R0JTA.
IHS
Datasheet4 pages9 years ago
Datasheet5 pages20 years ago
Newark
CAD Models
Download Vishay CRA06S08320R0JTA symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
Ultra Librarian
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Introduction Date2005-12-14
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2019-12-31
LTD Date2020-06-30
Related Parts
PanasonicEXB-28V200JX
Res Thick Film Array 20 Ohm 5% ±200ppm/C ISOL 8-Pin 0804(4 X 0402) Convex SMD Automotive T/R
PanasonicEXB-V8V200JV
Res Thick Film Array 20 Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 1206(4 X 0603) Concave SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupYC124-JR-0720RL
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 20ohm, 25V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0408
Yageo GroupYC164-JR-0720RL
Res Thick Film Array 20 Ohm 5% ±200ppm/C ISOL Epoxy 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD Automotive AEC-Q200 T/R
PanasonicEXB-38V200JV
Res Thick Film Array 20 Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD Punched Carrier T/R
RES NTWK ARRAY 20 OHM 1/16W 5% 0603 4 ELEMENT SMD
Descriptions
Descriptions of Vishay CRA06S08320R0JTA provided by its distributors.
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.063W, 50V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0612
RES ARRAY 4 RES 20 OHM 1206
CRA06S0803 20R 5% RT1 e3
20 5% CONVEX SQUARE 4X0
RESISTOR, RES ARRAY, 4, 20OHM, 5%, SMD; Resistance:20ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:63mW; Voltage Rating:50V; Series:CRA06S; Temperature Coefficient:± 200ppm; Resistor Element Material:Thick Film; No. of Pins:8 ;RoHS Compliant: Yes