Vishay CRA04P08327R0JTD
Res Thick Film Array 27 Ohm 5% ±200ppm/C ISOL Molded 8-Pin 0804(4 X 0402) Concave SMD T/R
Obsolete
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay CRA04P08327R0JTD.
IHS
Datasheet4 pages12 years ago
DigiKey
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
CAD Models
Download Vishay CRA04P08327R0JTD symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
Introduction Date2008-02-25
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2019-12-31
LTD Date2020-06-30
Related Parts
PanasonicEXB-28V270JX
Res Thick Film Array 27 Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 0804(4 X 0402) Convex SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupTC124-JR-0727RL
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 27ohm, 50V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0408
PanasonicEXB38V270JV
Res Thick Film Array 27 Ohm 5% ±200ppm/C ISOL 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD Automotive T/R
PanasonicEXB-V8V270JV
Res Thick Film Array 27 Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 1206(4 X 0603) Concave SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film Array 27 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C ISOL 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD T/R
Yageo GroupTC164-JR-0727RL
Res Thick Film Array 27 Ohm 5% ±200ppm/C ISOL Epoxy 8-Pin 1206(4 X 0603) Concave SMD Automotive T/R
Descriptions
Descriptions of Vishay CRA04P08327R0JTD provided by its distributors.
Res Thick Film Array 27Ohm 5% 1/16W ±200ppm/K Isolated Ceramic 8-Pin Concave 0804 SMD Paper Tape
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.063W, 27ohm, 50V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0408
0804Concave Long Side Terminals ARRAY/NETWORK RESISTOR CRA04 0.079Lx0.039W 2.00mmx1.00mm 27Ohm ±200ppm/C ±5%