Vishay 248FGJSPXB25502MA
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.5W, 5000ohm, 50V, 20% +/-Tol, 500ppm/Cel, 1 Turn(s)
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay 248FGJSPXB25502MA.
Related Parts
Potentiometer, Conductive Plastic, 1W, 5000ohm, 20% +/-Tol, 1000ppm/Cel, 1 Turn(s)
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.5W, 5000ohm, 20% +/-Tol, 1000ppm/Cel, 4565
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.5W, 5000ohm, 20% +/-Tol, 1000ppm/Cel, 1 Turn(s)
PanasonicEVU-F2AF30B53
POTENTIOMETER 9MM PLASTIC SHAFT VERTICAL SINGLE NO BUSHING 5K EVU SERIES
PanasonicEVU-F2LFL3B53
POTENTIOMETER 9MM PLASTIC SHAFT VERTICAL SINGLE PLASTIC SLEEVE 5K EVU SERIES
PanasonicEVU-F2MFL3B53
POTENTIOMETER 9MM PLASTIC SHAFT VERTICAL SINGLE METAL BUSHING 5KOHM EVU SERIES
Descriptions
Descriptions of Vishay 248FGJSPXB25502MA provided by its distributors.
Rotary Potentiometer, Conductive Plastic, 248 Series, 5 Kohm, Linear, 1, 500 Mw, Through Hole Rohs Compliant: Yes |Vishay 248FGJSPXB25502MA.
248 F GJ S P X BO50 5K 20% A e3
5K¦¸ ¡À20% 500mW ¡À500ppm/¡æ , 30.73mm*13.11mm