Vishay 199D475X9010A1V1E3
Cap Tant Solid 4.7uF 10V 10% (4.4 X 7.11mm) Radial 2.54mm 125C Bulk
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay 199D475X9010A1V1E3.
IHS
Datasheet8 pages3 years ago
_legacy Avnet
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
Inventory History
3 month trend:
-39.45%
Alternate Parts
Price @ 1000
Stock
5,632
Authorized Distributors
6
Capacitance
4.7 µF
4.7 µF
Mount
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Dipped
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
Tolerance
10 %
10 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Leakage Current
500 nA
500 nA
Dissipation Factor
6 %