Vishay 173D825X9025W
Cap Tant Solid 8.2uF 25V 10% (4.57 X 8.76mm) Axial Ammo Pack
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay 173D825X9025W.
IHS
Datasheet10 pages3 years ago
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Yageo GroupT110B825K020AS
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 20V, 10% +Tol, 10% -Tol, 8.2uF, Through Hole Mount
Cap Tant Solid 8.2uF 20V 10% (4.7 X 12.04mm) Axial 125°C T/R
Descriptions
Descriptions of Vishay 173D825X9025W provided by its distributors.
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 25V, 10% +Tol, 10% -Tol, 8.2uF, Through Hole Mount