Sprague 173D106X0015W
Cap Tant Solid 10uF 15V 20% (4.57 X 8.76mm) Axial 125°C Ammo Pack
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Sprague 173D106X0015W.
IHS
Datasheet10 pages3 years ago
Supply Chain
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2001-01-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Cap Tant Solid 10uF 15V 10% (4.57 X 8.76mm) Axial 125°C Ammo Pack
173D Series 10 uF 10 V ±10% Axial Solid Electrolyte Tantalum Capacitor
173D Series 10 uF ±10% 10 V Axial Solid Electrolyte Tantalum Capacitor
Yageo GroupT322C106J020AT
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 20V, 5% +Tol, 5% -Tol, 10uF, Through Hole Mount
Yageo GroupT322C106K025AS
Cap Tant Solid 10uF 25V 10%( 4.57 X 8.76mm) Axial 125C Bulk
Descriptions
Descriptions of Sprague 173D106X0015W provided by its distributors.
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 15V, 20% +Tol, 20% -Tol, 10uF, Through Hole Mount