Vishay WSR33L000JBA
Fixed Resistor, Metal Strip, 3W, 0.003ohm, 0.0949V, 5% +/-Tol, 450ppm/Cel, Surface Mount, 4527
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WSR33L000JBA.
IHS
Datasheet4 pages7 years ago
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2019-01-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Res Metal Strip 4527 0.003 Ohm 1% 2W ±450ppm/C Sulfur Resistant J-Lead SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Strip, 2W, 0.003ohm, 0.0775V, 1% +/-Tol, 110ppm/Cel, Surface Mount, 4527
WSR Series 4527 2 W 0.0033 Ohm ±1% Surface Mount Power Metal Strip® Resistor
Descriptions
Descriptions of Vishay WSR33L000JBA provided by its distributors.
RES 0.003 OHM 5% 3W 4527
WSR-3 .003 5% B43