Vishay WSR2R2400DBA
Fixed Resistor, Metal Strip, 2W, 0.24ohm, 0.693V, 0.5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 4527
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WSR2R2400DBA.
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2007-04-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Res Metal Strip 4527 0.25 Ohm 1% 2W ±75ppm/C Sulfur Resistant J-Lead SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Strip, 2W, 0.22ohm, 0.6633V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 4527
Fixed Resistor, Metal Strip, 2W, 0.221ohm, 0.665V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 4527
Descriptions
Descriptions of Vishay WSR2R2400DBA provided by its distributors.
RES 0.24 OHM 0.5% 2W 4527
WSR-2 .24 .5% B43