Vishay WSR2R2210FTB
Fixed Resistor, Metal Strip, 2W, 0.221ohm, 0.665V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 4527
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WSR2R2210FTB.
IHS
Datasheet4 pages7 years ago
Mouser
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Fixed Resistor, Metal Strip, 2W, 0.2ohm, 0.632V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 4527
Res Metal Strip 4527 0.2 Ohm 1% 2W ±75ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Plastic T/R
Descriptions
Descriptions of Vishay WSR2R2210FTB provided by its distributors.
SMD Power Metal Strip/Current Sensing Resistors 2watts 0.221ohms 1%
RES 0.221 OHM 1% 2W 4527
WSR-2 .221 1% R79