Vishay WSR2R1500DBA
Fixed Resistor, Metal Strip, 2W, 0.15ohm, 0.548V, 0.5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 4527
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WSR2R1500DBA.
Related Parts
Res Metal Strip 4527 0.15 Ohm 1% 3W ±75ppm/C Molded SMD Embossed Plastic T/R
Res Metal Strip 4527 0.15 Ohm 1% 5W ±75ppm/C Sulfur Resistant J-Lead SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Strip, 3W, 0.15ohm, 0.671V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 4527
Fixed Resistor, Metal Strip, 2W, 0.14ohm, 0.529V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 4527
Fixed Resistor, Wire Wound
Descriptions
Descriptions of Vishay WSR2R1500DBA provided by its distributors.
RES 0.15 OHM 0.5% 2W 4527
WSR-2 .15 .5% B43