Vishay WSR2R0300FEK
Fixed Resistor, Metal Strip, 2W, 0.03ohm, 0.2449V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 4527
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WSR2R0300FEK.
IHS
Datasheet4 pages7 years ago
Farnell
Newark
Related Parts
Res Metal Strip 4527 0.03 Ohm 1% 3W ±75ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Plastic T/R
Fixed Resistor, Metal Strip, 3W, 0.03ohm, 0.3V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 4527
Descriptions
Descriptions of Vishay WSR2R0300FEK provided by its distributors.
SMD Power Metal Strip/Current Sensing Resistors .03 Ohm 2W 1%
RESISTOR, CURRENT SENSE, 0.03 OHM, 2W, 1%
RES 0.03 OHM 1% 2W 4527
WSR-2 .03 1% EK e2