Vishay WSR2R0280FTA
Fixed Resistor, Metal Strip, 2W, 0.028ohm, 0.237V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 4527
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WSR2R0280FTA.
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Fixed Resistor, Metal Strip, 2W, 0.03ohm, 0.2449V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 4527
Fixed Resistor, Metal Strip, 3W, 0.03ohm, 0.3V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 4527
Res Metal Strip 4527 0.03 Ohm 1% 3W ±75ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Plastic T/R
Descriptions
Descriptions of Vishay WSR2R0280FTA provided by its distributors.
RES 0.028 OHM 1% 2W 4527
WSR-2 .028 1% R86