Vishay WSL2816R0670FEH
Fixed Resistor, Metal Strip, 2W, 0.067ohm, 0.3661V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2816
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WSL2816R0670FEH.
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.5W, 0.067ohm, 0.183V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.25W, 0.067ohm, 0.1294V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 1206
PanasonicERJB1CFR062U
Res Thick Film 1020 0.062 Ohm 1% 2W ±150ppm/°C Molded Wide Terminal SMD Embossed Carrier T/R
Fixed Resistor, Metal Strip, 2W, 0.07ohm, 0.3742V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 4527
PanasonicERJ-C1CFR062U
Res Anti-Sulfured Thick Film 1020 0.062 Ohm 1% 2W ±150ppm/°C Molded Emboss T/R
PanasonicERJC1CFR068U
Res Thick Film 1020 0.068 Ohm 1% 2W ±150ppm/C Sulfur Resistant Wide Terminal SMD Automotive
Descriptions
Descriptions of Vishay WSL2816R0670FEH provided by its distributors.
CURRENT SENSE, RESISTOR, WSL-2816.0671%EHE3
RES 0.067 OHM 1% 2W 2816
WSL-2816 .067 1% EH e3