Vishay WSL2816R0640FEH
Fixed Resistor, Metal Strip, 2W, 0.064ohm, 0.3578V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2816
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WSL2816R0640FEH.
IHS
Datasheet5 pages2 years ago
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Related Parts
Res Metal Strip 4527 0.06 Ohm 1% 2W ±75ppm/C Sulfur Resistant J-Lead SMD Automotive T/R
PanasonicERJB1CFR062U
Res Thick Film 1020 0.062 Ohm 1% 2W ±150ppm/°C Molded Wide Terminal SMD Embossed Carrier T/R
Fixed Resistor, Metal Strip, 2W, 0.07ohm, 0.3742V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 4527
Res Thick Film 1020 68.1m Ohm 1% 2W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Plastic T/R
PanasonicERJ-C1CFR062U
Res Anti-Sulfured Thick Film 1020 0.062 Ohm 1% 2W ±150ppm/°C Molded Emboss T/R
PanasonicERJC1CFR068U
Res Thick Film 1020 0.068 Ohm 1% 2W ±150ppm/C Sulfur Resistant Wide Terminal SMD Automotive
Descriptions
Descriptions of Vishay WSL2816R0640FEH provided by its distributors.
CURRENT SENSE, RESISTOR, WSL-2816.0641%EHE3
RES 0.064 OHM 1% 2W 2816
WSL-2816 .064 1% EH e3