Vishay WSL2512R0850FEA
Fixed Resistor, Metal Strip, 1W, 0.085ohm, 0.2915V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WSL2512R0850FEA.
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
TE ConnectivityTL3AR082FTDG
Fixed Resistor, Metal Foil, 1W, 0.082ohm, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Res Thick Film 2512 0.082 Ohm 1% 1W ±800ppm/C Pad SMD T/R
TE ConnectivityTLM3ADR082FTE
Smd Current Sense Resistors, Tlm Series, 0.082 Ohm, 1 W, 1%, 2512 [6432 Metric]
KOA SpeerSL1TTE82L5F
Surface Mount Molded Current Sense Resistor, 1W, SL1, -55°C to +180°C, RoHS
KOA SpeerTSL1TTE90L9F
Fixed Resistor, 1W, 0.0909ohm, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Descriptions
Descriptions of Vishay WSL2512R0850FEA provided by its distributors.
CURRENT SENSE, RESISTOR, WSL-2512.0851%EAE3
RES 0.085 OHM 1% 1W 2512
WSL-2512 .085 1% EA e3