Vishay WSL2512R0810FEA
Fixed Resistor, Metal Strip, 1W, 0.081ohm, 0.2846V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WSL2512R0810FEA.
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
Related Parts
TE ConnectivityTL3AR082FTDG
Fixed Resistor, Metal Foil, 1W, 0.082ohm, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2512
TE Connectivity4-1625827-9
Res Metal Foil 2512 0.075 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Molded SMD T/R
TE ConnectivityTL3AR075F
Fixed Resistor, Metal Foil, 1W, 0.075ohm, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Res Thick Film 2512 0.082 Ohm 1% 1W ±800ppm/C Pad SMD T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 0.075ohm, 0.274V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2512
KOA SpeerSL1TTE82L5F
Surface Mount Molded Current Sense Resistor, 1W, SL1, -55°C to +180°C, RoHS
Descriptions
Descriptions of Vishay WSL2512R0810FEA provided by its distributors.
CURRENT SENSE, RESISTOR, WSL-2512.0811%EAE3
RES 0.081 OHM 1% 1W 2512
WSL-2512 .081 1% EA e3