Vishay WSL2512R0470DBA
Fixed Resistor, Metal Strip, 1W, 0.047ohm, 0.2168V, 0.5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WSL2512R0470DBA.
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
TE ConnectivityTL3AR047F
Res Metal Foil 2512 0.047 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Pad SMD T/R
TE ConnectivityTL3AR047F
TE ConnectivityTL3AR047FTDG
PanasonicERJMP4MF47MU
Res Metal Plate 2512 0.047 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Metal Strip 2512 0.05 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Metal Strip, 1W, 0.05ohm, 0.2236V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Descriptions
Descriptions of Vishay WSL2512R0470DBA provided by its distributors.
WSL-2512 .047 .5% B43
RES 0.047 OHM 0.5% 1W 2512