Vishay WSL25123L100FEK
Fixed Resistor, Metal Strip, 1W, 0.0031ohm, 0.0557V, 1% +/-Tol, 150ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WSL25123L100FEK.
IHS
Datasheet5 pages2 years ago
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
Related Parts
PanasonicERJ-M1WTF3M0U
Res Thick Film 2512 0.003 Ohm 1% 1W 50ppm/°C to 150ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJM1WSF3M0U
SMD Current Sense Resistor, 3 Milliohm, ± 1%, 1 W, 2512 [6432 Metric], Metal Plate
Fixed Resistor, Metal Strip, 1W, 0.0028ohm, 0.0529V, 1% +/-Tol, 275ppm/Cel, Surface Mount, 2512
KOA SpeerTLR3ADTE3L00F
Res Metal Plate 2512 0.003 Ohm 1% 1W ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJMP4MF3M0U
Res Metal Plate 2512 0.003 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Pad SMD T/R Automotive
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 0.003ohm, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Descriptions
Descriptions of Vishay WSL25123L100FEK provided by its distributors.
CURRENT SENSE, RESISTOR, WSL-2512.00311%EKE3
RES 0.0031 OHM 1% 1W 2512
WSL-2512 .0031 1% EK e3