Vishay WSL2010R1370FTB
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.5W, 0.137ohm, 0.26V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WSL2010R1370FTB.
IHS
Datasheet4 pages8 years ago
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Related Parts
Res Metal Strip 2010 0.15 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Pad SMD Automotive AEC-Q200 T/R
PanasonicERJC1CFR15U
2010 WIDE TERMINAL SMD RESISTOR, / 2010 WIDE TERMINAL SMD RESISTOR, 1%, 0.15OHM
Yageo GroupRL2010FK-070R15L
750mW Thick Film Resistors ±1% ±600ppm/℃ 150mΩ 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRL2010FK-070R13L
Low Ohmic Chip Resistor Thick Film 2010 130mOhm 1% Emboss T/R
PanasonicERJB1CFR13U
Res Thick Film 1020 0.13 Ohm 1% 2W ±100ppm/°C Molded Wide Terminal SMD Embossed Carrier T/R
Res Thick Film 2010 0.13 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C SMD Automotive T/R
Descriptions
Descriptions of Vishay WSL2010R1370FTB provided by its distributors.
CURRENT SENSE, RESISTOR, WSL-2010.1371%R79
RES 0.137 OHM 1% 1/2W 2010
WSL-2010 .137 1% R79