Vishay WSL2010R0600FEB18
Fixed Resistor, Metal Strip, 1W, 0.06ohm, 0.2449V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WSL2010R0600FEB18.
IHS
Datasheet5 pages2 years ago
Mouser
Inventory History
3 month trend:
Restocked
Supply Chain
Country of OriginIsrael, Mexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2018-01-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Res Metal Strip 2010 0.06 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive AEC-Q200