Vishay WSL2010R0230DTA18
Fixed Resistor, Metal Strip, 1W, 0.023ohm, 0.1517V, 0.5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WSL2010R0230DTA18.
IHS
Datasheet5 pages2 years ago
RS (Formerly Allied Electronics)
Introduction Date2007-04-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Related Parts
Res Metal Strip 2010 0.025 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ-MP3KF22MU
Res Metal Plate 2010 0.022 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±75ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-B1CFR022U
Res Thick Film 1020 0.022 Ohm 1% 1W ±200ppm/°C Molded Wide Terminal SMD Embossed Carrier T/R