Vishay WSL1206R1330FTA
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.25W, 0.133ohm, 0.1823V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WSL1206R1330FTA.
IHS
Datasheet4 pages5 years ago
RS (Formerly Allied Electronics)
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Yageo GroupPT1206FR-070R12L
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 0.12ohm, 0.173V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Yageo GroupPT1206FR-070R13L
Current Sensor Low TCR Chip Resistor Thick Film 1206 130mOhm 1% Paper T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 0.133ohm, 0.2579V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
PanasonicERJ8RSFR12V
Res Thick Film 1206 0.12 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±250ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-8BSFR12V
Res Thick Film 1206 0.12 Ohm 1% 0.5W ±250ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-8BSFR13V
Res Current Sense Thick Film 1206 0.13 Ohm 1% 1/2W 0ppm/°C to 250ppm/°C Molded T/R
Descriptions
Descriptions of Vishay WSL1206R1330FTA provided by its distributors.
RESISTORS, CURRENT SENSE, PWR RTG 0.25W,0.133 OHMS,1% TOL, TIN-LEAD, TAPE/REEL
RES 0.133 OHM 1% 1/4W 1206
WSL-1206 .133 1% R86