Vishay WSL1206R0670FTB
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.25W, 0.067ohm, 0.1294V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WSL1206R0670FTB.
Related Parts
TE ConnectivityTL2BR068F
Fixed Resistor, Metal Foil, 0.25W, 0.068ohm, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Res Thick Film 1206 0.068 Ohm 1% 1/4W ±1000ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Descriptions
Descriptions of Vishay WSL1206R0670FTB provided by its distributors.
RESISTORS, CURRENT SENSE, PWR RTG 0.25W,0.067 OHM,1% TOL, POWER METAL STRIP
SMD Power Metal Strip/Current Sensing Resistors 1/4watt 0.067ohms 1%
RES 0.067 OHM 1% 1/4W 1206