Vishay RW69V1R2S70
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 1.2ohm, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay RW69V1R2S70.
IHS
Datasheet3 pages8 years ago
New Yorker Electronics
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 1.2ohm, 2.449V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Res Wirewound 1.2 Ohm 1% 3W ±50ppm/°C Ceramic Hi Temp Sil AXL Thru-Hole Bulk
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 1.21ohm, 1.1V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivitySBCHE61R2K
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 1.2ohm, 10% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions of Vishay RW69V1R2S70 provided by its distributors.
WIREWOUND RESISTORS - THROUGH HOLE
RS-2C-23 1.2 5% RW69V1R2 S70