Vishay ROX10020M0FKLB
Fixed Resistor, Metal Oxide, 4W, 20000000ohm, 7500V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Obsolete
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay ROX10020M0FKLB.
IHS
Datasheet5 pages5 years ago
RS (Formerly Allied Electronics)
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2009-09-25
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2020-12-22
LTD Date2020-12-22
Related Parts
VR37 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±200ppm/C 20MOhm 0.5W 1/2W
Fixed Resistor, Metal Oxide, 0.5W, 20000000ohm, 750V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Res Metal Oxide 20M Ohm 1% 1.2W ±100ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole Lacer Pack
Stackpole ElectronicsCF14JT22M0
Res Carbon Film 22M Ohm 5% 0.25W(1/4W) -1500ppm/C to 0ppm/C Conformal Coated AXL T/R
Descriptions
Descriptions of Vishay ROX10020M0FKLB provided by its distributors.
Res Metal Oxide 20M Ohm 1% 4W ±100ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole Lacer Pack
ROX-1 20M 1% T-1 L05
20M OHM 1% 200PPM 4W