Vishay RNX05020M0FKLB
Res Metal Oxide 20M Ohm 1% 1.2W ±100ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole Lacer Pack
Obsolete
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay RNX05020M0FKLB.
IHS
Datasheet4 pages5 years ago
Supply Chain
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 year ago)
Related Parts
Fixed Resistor, Metal Oxide, 0.5W, 20000000ohm, 750V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Oxide, 4W, 20000000ohm, 7500V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Oxide, 4W, 20000000ohm, 7500V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
VR37 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±200ppm/C 20MOhm 0.5W 1/2W
Stackpole ElectronicsCF14JT22M0
Res Carbon Film 22M Ohm 5% 0.25W(1/4W) -1500ppm/C to 0ppm/C Conformal Coated AXL T/R
Descriptions
Descriptions of Vishay RNX05020M0FKLB provided by its distributors.
Fixed Resistor, Metal Oxide, 1.2W, 20000000ohm, 2000V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Resistor,metal Oxide,20Mohms,2Kwv,1+/-% Tol,100Ppm-Tc |Vishay RNX05020M0FKLB
DO NOT USE RNX-1/2 20M 1% T-1 L05