Vishay RN60C4533FB14
Fixed Resistor, Metal Film, 0.125W, 453000ohm, 300V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay RN60C4533FB14.
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2006-09-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Related Parts
Military MIL-R-10509/7RN55 Axial Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 453kOhms 0.125W 1/8W
Fixed Resistor, Metal Film, 0.125W, 464000ohm, 300V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Through Hole Resistor, 470 kohm, MRS25 Series, 600 mW,1%, Axial Leaded, 350 V
MRS25 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 470kOhm 0.6W
TE ConnectivityLR1F470K
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 470000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMF0207FTE52-432K
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 432000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions of Vishay RN60C4533FB14 provided by its distributors.
Resistor,metal Film,453Kohms,300Wv,1+/-% Tol,-50,50Ppm-Tc,rn60-Milstyle |Vishay RN60C4533FB14
RES 453K OHM 1/4W 1% AXIAL
CMF-60 453K 1% T-2 RN60C4533F B14
453K OHM 1% 50PPM 1/8W